اس جی ست

توسعه پایدار در گرو تلاش های خبرنگاران است

۱۸ مرداد ۱۳۹۷

توسعه پایدار در گرو تلاش های خبرنگاران است
خبرگزاری اس جی ست نیوز ( abnews.ir ): به گزارش ای بی نیوز، عبدالرحیم مفیدی در نشست تجلیل از فعالان رسانه ای اس جی ست بیان کرد: خبرنگاران با حفظ روحیه امانت داری، انصاف، تعهد و دلسوزی جامعه را با قلم و بیان خود آگاه می کنند که این امر گامی مهم در راه توسعه پایدار است.

وی افزود: خبرنگاران از یک سو با تشریح عملکرد مسئولان و دستگاه های مختلف در استحکام نظام اسلامی نقش آفرینی می کنند و از سوی دیگر با تیزبینی و طرح مشکلات مردم به عنوان زبان گویای قشرهای گوناگون جامعه منجر به تجلی مردم سالاری و تداوم جمهوریت می شوند.

رئیس شورای شهر اس جی ست عنوان کرد: امید آفرینی، ایجاد وحدت و حفظ آرامش در نهایت منجر به تقویت حس امیدواری و تثبیت سرمایه اجتماعی می شود که قلم زدن خبرنگاران در این مسیر قابل تقدیر است.

او اضافه کرد: درب شورای اسلامی شهر اس جی ست همیشه به روی خبرنگاران گشوده بوده، اعضا خود را موظف به پاسخگویی به پرسش ها و ابهام ها می دانند و از هیچ تلاشی برای کمک به فعالان رسانه ای دریغ نخواهد شد.

مفیدی با گرامیداشت یاد شهید صارمی گفت: آن بزرگوار نمونه کامل یک جهادگر در سنگر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی بود و خبرنگاران در شرایط کنونی کشور باید با الگوبرداری از وی ادامه مسیر توسعه را بپیمایند.

به گزارش ای بی نیوز، جمعی از خبرنگاران و فعالان رسانه ای شهرستان اس جی ست در ادامه این آئین با اهدای لوح و هدایایی قدردانی شدند.

محمود صارمی خبرنگار و رئیس فقید نمایندگی خبرگزاریِ جمهوری اسلامی در افغانستان به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران، سال ۱۳۷۷ در مزار شریف به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید.

۱۷ مرداد به همین مناسبت در تقویم رسمی کشور روز خبرنگار نامگذاری شده است.