اس جی ست

۳۵۸ هزار نفر ساعت آموزش‌ های فنی و حرفه ای در اس جی ست ارائه شد

۹ مرداد ۱۳۹۷

۳۵۸ هزار نفر ساعت آموزش‌ های فنی و حرفه ای در اس جی ست ارائه شد
خبرگزاری اس جی ست نیوز (abnews.ir): به گزارش ای بی نیوز ، حبیب الله پورابراهیمی عصر شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته ملی مهارت با خبرنگاران افزود : ۲۲۸ هزار نفر ساعت در بخش دولتی و ۱۳۰ هزار نفر ساعت در بخش غیردولتی آموزش های مختلف فنی و حرفه ای در این شهرستان ارائه شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون آموزش ها در ۲ مرکز ثابت شهری ، ۳ مرکز سیار شهری و در تمام روستاها در جریان است و ۳۳ آموزشگاه آزاد هم در بخش غیردولتی در رشته های مختلف به آموزش فنی و حرفه‌ای مشغول هستند.

وی بیان کرد: امسال در راستای بروزرسانی کارگران فرش ماشینی در این شهرستان آموزش های لازم متناسب با دستگاه های جدید را برای ۴۰ نفر از کارگران انجام دادیم که ۳۰ درصد کلاس ها تئوری و ۷۰ درصد عملی در محل انجام شد.

پورابراهیمی یکی از مشکلات امروز جامعه ما را اشتغال برشمرد و گفت: رواج مدرک گرایی در جامعه باعث فقر مهارتی شده است که باید رسانه ها ورود پیدا کنند و مهارت آموزی را بعنوان یکی از عوامل مهم رسیدن به اشتغال معرفی کنند.

وی با اشاره به سخنان رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر لزوم جایگزینی نظام مهارتی به تئوری افزود: در این راستا باید تلاش شود رشته های نظری در دانشگاه ها با رشته های فنی و مهارتی جایگزین شود.

وی خاطرنشان کرد: رشته های برق صنعتی و ساختمانی ، تعمیر وسایل گازسوز ، کولر و پکیج ، تعمیر موتورسیکلت ویژه آقایان و صنایع دستی ، هنرهای تزئینی مانند نقاشی کاشی و سرامیک ، صنایع چوب ، کفش و کیف‌ دوزی ویژه بانوان در مرکزهای ثابت این شهرستان ارائه می شود.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ ای اس جی ست در پایان خاطر نشان کرد: بخش خصوصی نیازمند حمایت بیشتر دستگاه های دولتی در زمینه ارائه آموزش های فنی و مهارتی می باشد چرا که هنرجویان بخشی از این آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای افراد جویای کار هستند که می تواند به توانمندسازی در کنار حفظ کرامت انسانی کمک کند.

گفتنی است ۳۱ تیر تا ۶ مرداد ماه به عنوان هفته ملی مهارت و ۶ مرداد به عنوان روز ملی کارآفرینی و ترویج آموزش های فنی وحرفه ای در کشور نام گذاری شده است.